Mindennapi vegyszereink, avagy mivel mérgezzük magunkat nap, mint nap

2024.09.27

1. Fluor és egyéb anyagok a fogkrémekben

Sziasztok,

a múltkori beszélgetésünk kapcsán ismét nagy lendületet kaptam, hogy intenzíven foglalkozzam azzal, ami a szívemhez közel áll, és amit már több, mint 15 éve kezdtem el, az egészséges életmóddal olyan szinten, hogy másnak is adjak abból a tudásból, ami, ahogy Szabó Gyuri bácsi mondta a gyógynövényekkel kapcsolatban, hogy: "ez a tudás mindenkié".

Ez így, hogy "egészséges életmód" nagyon összetett, mert ebbe beletartozik a táplálkozástól, a gyógynövényektől kezdve, minden olyan dolog, ami a háztartásban használt mosó, tisztítószerek, valamint amit mi magunk használunk azért, hogy szépek és ápoltak legyünk, tehát, ami a mindennapi életünkhöz kapcsolódik.

Anno szép kis anyagot gyűjtöttem össze, hogy mit is tartalmaznak a forgalomban lévő minden nap használatos "szerek" (persze, aki már tudatos és "zöld", már nem használja ezeket)  és a minap a kezembe akadt Antal Vali Egészség Akadémia - 18 legkockázatosabb vegyületcsoport, amit érdemes kitiltanod a fürdőszobádból kis könyvecskéje, amit akkortájt lehetett letölteni, amikor elkezdtem a témával foglalkozni. Most kerestem, de már sehol sem találom a neten, mert akkor csak ide tenném a linkjét, és Ti is le tudnátok tölteni, és elolvasni, persze, abban nem lennék benne ÉN, az én gondolataim, érzéseim.

Ebből vettem ihletet, és a témával kapcsolatban fogok néhány bejegyzést írni, a magam módján, próbálom a legfontosabbakat, persze az összes fontos, ami benne van, 

Sokan nem is gondolnák, hogy mi mindennel mérgezzük magunkat, nézzük tehát:

Most már egyre közismertebb az a tudomány tény, hogy a bőrön át kétszer olyan könnyen szívódnak fel a veszélyes anyagok, mint a tápcsatornán keresztül. Van is egy olyan mondás, hogy: "biztonságosabb lenne a kozmetikumokat megenni, mintsem magunkra kenni"

Mivel, amíg az étkezés során a táplálékkal bevitt méreganyagok egy része a kiválasztódáskor kiürül a szervezetből, addig a bőrön keresztül felvitt káros anyagok nagy része nemcsak, hogy sokkal gyorsabban szívódik fel, hanem azonnal a véráramba is kerül. - Na pafff!

Először úgy gondoltam, hogy egyben leírom a káros anyagokat, amikkel találkozhatunk  nap, mint nap, és éppen kezdtem az SLS-sel, és a fogkrémben található fluoriddal, amivel is ugye kezdjük a napot, és folytatni akartam a többivel, de maga a fogkrém téma olyan hosszúra sikerült, és most meg már egész kis esszé lett, hogy több blogbejegyzés lesz a témában, a többi, általában használt nem is tudom, minek hívjam: dolgoknak, amiket használunk.

Akkor most kezdjük a fogkrémekkel, persze, ami a fogkrémekben van, a legtöbb kozmetikai, háztartási szerekben is benne vannak, de most akkor nézzük konkrétan a fogkrémet, amúgyis azzal szoktuk kezdeni a napot, hogy fogat mosunk.

Íme néhány, a fogkrémekben gyakran előforduló egészségre ártalmas összetevő:

  1. Fluorid: ezt lentebb bővebben kifejtem

  2. Nátrium-lauril-szulfát (SLS): Ezt az összetevőt habképzőként használják, de irritálhatja a száj nyálkahártyáját, szájszárazságot és aftákat okozhat. Erről még fogok bővebben írni, lehet más termékkel kapcsolatban

  3. Triklozán: Ez egy antibakteriális vegyület, amit korábban fertőtlenítőszerként használtak fogkrémekben. Azonban a kutatások szerint hormonális zavarokat okozhat, és összefüggésbe hozható a baktériumok rezisztenciájának növekedésével. - később még említést teszek róla

  4. Propilén-glikol: Ez az anyag segíti a fogkrémek textúráját, de bőrirritációt, szájnyálkahártya-irritációt okozhat, és hosszú távú hatásai nem teljesen ismertek.

  5. Parabének: Tartósítószerként használják, de egyes tanulmányok szerint hormonális zavarokat okozhatnak, és növelhetik a mellrák kockázatát.

  6. Mikroműanyagok: Egyes fogkrémek mikroműanyagokat tartalmaznak, amik nemcsak a környezetre károsak, hanem felszívódhatnak a szervezetben, és hosszú távú hatásuk nem teljesen ismert.

  7. Titán-dioxid (TiO2): Ezt fehérítőanyagként használják, de állatkísérletekben rákkeltő hatásokat találtak, különösen belélegezve.

Érdemes figyelni a természetes alapanyagokat tartalmazó fogkrémekre, amelyek mentesek ezektől az összetevőktől, és kevésbé ártalmasak az egészségre. De gondolom, ezt már mondanom sem kell, csak úgy szembesítésként, hogy amíg nem voltunk tudatosak, szóval mivel is mérgeztük magunkat. És ha kicsit elszörnyedtél, akkor az rendben van. De innéttől kezdve már a Te felelősséged, hogy mit használsz, ezek tudatában.

Kezdjük, ami az egyik legkárosabb anyag a fogkrémekben (és szinte mindenben)
- Sodium Laureth (Lauril) Sulfate - SLS. 

Nagyon-nagyon sok termékben megtalálható az SLS, kezdve a fogkrémekben, példának okáért a sokak által közkedvelt (gondolom itt már senki nem használ ilyet) Colgate fogkrém, a Colynos, Blend-a-med, és nézem a többit is, nem is írom ide, mert az összes ilyen "menő" fogkrémet ideírhatnám.

És akkor nézzük a fogkrémek másik nagyon káros adalékát, ami nem más, mind az a bizonyos FLUORID, mert ugye "a fogorvosunk is ezt ajánlja"

"Miért jó a nekünk a fluorid? Óvja a fogak felszínét, segít a fogszuvasodást megelőzni, akadályozza a szuvasodást okozó baktériumok szaporodását, támogatja a csontokat, csökkenti az infarktus kockázatát és segít egyes rosszindulatú daganatok megelőzésében is." Írja a Clinident Fogászati Centrum a honlapján.

Akkor tegyük tisztába ezt a fluorid témát.

Tehát: a kapható fogkrémek nagy többsége - bár most már több fogkrémnél nincs, és ki is hangsúlyozzák kiemelten, hogy fluorid-mentes. (Mintha nem lenne bennük elég káros anyag ezen kívül.)

Itt jut eszembe, hogy a fogkrém tubusán lévő csík ha
zöld: akkor 100%-osan természetes összetevőkből áll, ha
piros: 50-50%-ban tartalmaz vegyi, illetve szintetikus anyagot, és ha
fekete vagy kék: akkor 100%-ban szintetikus anyagból készült a fogkrém

báááár, a csíkokat sok oldal cáfolja, azt írják, hogy ha a dobozon lévő felirat zöld, akkor a csík is, és bizonyították példával is, és ez is csak egy "összeesküvés elmélet", de mi van, ha a felirat is ezekre utal?

No akkor fluorid: Vajon a fogzománcon keresztül felszívódik-e valami???? A kutatók bebizonyították, hogy SEMMI!!!

Akkor miért is kell a fluorid a fogkrémbe? Netalántán mert mindenki használja?

Mivel a fluorid a legerősebb mérgek egyike: sok növényvédőszer is tartalmaz fluort molekulavázában. Éééés a kemoterápiában használt készítmények között is található ilyen vegyület. Nagyon sok káros hatása van. Ezek közül néhány:

- olyan ipari vidékeken, ahol hidrogén-fluorid formában kerül a levegőbe, már 0,1 ppb koncentrációban immunrendszer-károsító hatását észlelték, elsősorban gyermekeknél

- több, mint 62 enzim működését képes gátolni a szervezetben, közöttük a DNS-ben keletkezett hibák javításáért felelős enzimek, valamint az ingerületátvitel során kulcsszerepet játszó kolinészteráz enzim is. És milyen érdekes, hogy azok a molekulák, amelyeket idegbénító gázként vetettek be háborúk idején, szintén elsősorban a kolinészteráz enzim bénításán keresztül ölnek. (szóval mindenkinek a fantáziájára bízom, mikor csíkokat látunk az égen)

- megváltoztatja az információátvitelben kulcsszerepet játszó DNS molekula szintézisét, nem kívánatos szerkezetű DNS-láncok jöhetnek létre. Ezt nevezik a biokémiában mutációnak, és ezért a fluor mutagén elem

-módosíthatja a kromoszómák szerkezetét

- gyorsíthatja a daganatok kialakulását, növeli a daganatképződés kockázatát

- mivel a fluorid nagyon kis méretű elem, képes az agyba is behatolni. Ennek egyik kimutatott komoly következménye a tanulási képesség csökkenése és memőriazavar kialakulása.

Egy Kínában végzett vizsgálat szerint a fluoridos ivóvizet fogyasztó gyermekek IQ-ja jóval alacsonyabb, mint azoké, akik nem isznak fluoridtartalmú vizet. (Amúgy a világon sok helyen és Kínában is a természetes vizekben magas a fluorid tartalom) Kimutatták, hogy aki több, mint 1 ppm (mg/l) fluoridot tartalmazó vizet iszik huzamosabb időn át (pl. egy-két év), annak az IQ-ja akár 70 alá is csökkenhet

- fény derült arra is, hogy a fluorid az agyban az oxidatív folyamatok felgyorsításával a szabadgyök-koncentráció növelésének serkentésével fejti ki káros hatását. Agyunkban a tobozmirigy az egyik gyűjtőhelye a bekerült fluoridnak. Ez a mirigy termeli a melatonin nevű hormont, amely kiváló antioxidáns, valamint az alvás-ébrenlét ciklus - ezen keresztül a biológiai óránk - egyik szabályzója. A tobozmirigyben felgyülemlő fluorid hatására csökkent a meltonintermelés.

(és "tudatos" (spiri) körökben tudvalévő, hogy a tobozmirigy a 3. szemünk. A tobozmirigy aktiválása elengedhetetlen lépés a teljes emberi potenciálunk eléréséhez.

A harmadik szem összekapcsol a forrással, és emlékeztet arra, hogy a világegyetem sokkal kiterjedtebb, mint amit fizikai érzékeinkkel felfogunk. A tobozmirigy aktiválása révén képesek vagyunk elérni a telepátia és a pszichés látás képességét.

Az ezoterikus hagyományok a harmadik szemet említik a szellemünkkel való kapcsolatfelvételhez. Egy nyitott és élénk harmadik szem révén megtaláljuk a legnagyobb energiaforrást. Ha az ember dolgozik a harmadik szem megnyitásán, akkor újra kapcsolódhat igaz önvalójához.)

Szóval, kinek NEM ÉRDEKE, hogy az emberek ráébredjenek önvalójukra????

A fluor az egészségügyben jelen van egyes érzéstelenítőkben(!!!!!kaptál már fogorvosnál injekciót?), antibiotikumokban. Megtalálható gombaölőszerekben, adalékként egyes fogpasztákban, mint fogszuvasodást gátló szer

Most figyeljetek: nagy adagban a nátrium-fluoridot mint rovarirtót használják.

És még egy érdekesség, hogy a hatvanas években kísérletek folytak a fluornak rakéta üzemanyagként történő alkalmazására, de mérgező és maró hatása miatt a kutatások abbamaradtak.

És akkor nézzük, hogy milyen hatása van a fluornak az élővilágra, a saját környezetünkre:

Az elemi fluor, a fluor-hidrogén és a vízben oldódó szervetlen fluoridok nagyon mérgezők és maró hatásúak. Ezért nagy elővigyázattal kell kezelni és kerülni, hogy a bőrre vagy a szembe kerüljenek. A luor nagyon raktív és szerves anyaggal érintkezvén, ebből hidrogént von el és hirdorgén-fluorid (HF) keletkezik, ez az első lépés a bőr roncsolásában. A kelekezett HF, ellentétben más erős savakkal, a bőrfelületben egyre mélyebbre hatol, és ez a második és veszélyesebb lépés a bőr rocsolásában. Ezt még fokozza az is, hogy az idegvégződések is kérosodnak és az első fázisokban az égés fájdalommentes. A hidrogén-fluorid reagálhat a csont kalciumával és idült csontkárosodást okoz. Ennék még veszélyess a szervezetben lévő kalcium megkötése, ami szívritmus zavart okoz és szívmegállás következhet be. Ha a HF a Bőrfelület 2,5%-át érinti (ez kb. 23 cm") és nem mossák le azonnal bő vízzel, a sebesült nyílt, nehezen gyógyuló sebeket szerez, ha még sikerül is tőlélni a balesetet.

A fogkrémek számos, lassan ható mérget tartalmaznak, mint például a szaharin, a mesterséges színezékek és ízesítők (mind potenciális rákkeltők).

(de azért, ha belegondoltok, hát nagyon érdekes, hogy éppen abba teszik bele, amit már kisgyermek kora óta használnak az emberek nap, mint nap.....ugye?)

Mit okoz még a fluorid?

A fluorid túlzott bevitele hosszú távon nemcsak a fogakra, hanem az egész szervezetre is negatív hatással lehet. Íme néhány további egészségügyi kockázat:

  1. Csontfluorózis: Ha túl sok fluoridot fogyasztunk, az lerakódhat a csontokban, ami a csontok megvastagodásához, merevségéhez, és törékenyebbé válásához vezethet. Ez különösen azoknál figyelhető meg, akik hosszú ideig fogyasztanak fluoridtartalmú vizet nagy mennyiségben.

  2. Neurológiai hatások: Egyes tanulmányok azt sugallják, hogy a magas fluoridbevitel káros hatással lehet az agy fejlődésére, különösen gyermekeknél. Kutatások összefüggést találtak a magas fluoridbevitel és az alacsonyabb IQ-szint között. Azonban ezen eredmények még további kutatást igényelnek.

  3. Hormonális egyensúly zavarok: A fluorid hatással lehet a pajzsmirigy működésére, csökkentve a pajzsmirigyhormonok szintjét, ami pajzsmirigy-alulműködéshez vezethet. Ez lassítja az anyagcserét, fáradékonyságot, súlygyarapodást, és más egészségügyi problémákat okozhat.

  4. Vese- és májkárosodás: Nagy mennyiségű fluoridbevitel hosszú távon károsíthatja a vesét és a májat, mivel ezek a szervek felelősek a fluorid kiválasztásáért.

  5. Gyomor- és bélrendszeri problémák: Magas fluoridbevitel irritálhatja a gyomor- és bélrendszert, ami émelygést, hasmenést és hasi fájdalmakat okozhat.

  6. Endokrin zavarok: A fluorid beavatkozhat a különböző hormonális rendszerek működésébe, ami befolyásolhatja az inzulintermelést és a vércukorszint szabályozását is.

Mikroműanyagok: hát ez is érdekes téma:

A mikroműanyagok apró, 5 milliméternél kisebb műanyagrészecskék, amelyek több forrásból is származhatnak, és világszerte jelen vannak a környezetben, beleértve a tengerekben, az édesvizekben, a talajban, valamint az élelmiszerekben és a levegőben is. Kétféle mikroműanyag létezik:

Elsődleges mikroműanyagok:

Ezek szándékosan előállított apró műanyag részecskék, amelyeket különböző ipari termékekhez adnak hozzá, például:

  • Kozmetikumok és testápoló termékek: Sok fogkrém, arclemosó, bőrradír és tusfürdő tartalmaz mikroműanyagokat (például polietilént), mivel ezek segítenek a bőr radírozásában vagy más textúrát adnak a terméknek. Ezek a részecskék nem bomlanak le a vízkezelési folyamatok során, így bekerülnek a vízfolyásokba.

Másodlagos mikroműanyagok:

Ezek a nagyobb műanyagdarabok bomlásából és lebomlásából származnak, például:

  • Műanyag palackok és zacskók: Az óceánokba, tavakba és folyókba kerülő műanyaghulladékok lassan lebomlanak apró részecskékké.
  • Műanyag textíliák: A szintetikus anyagból (például poliészterből) készült ruhák mosása során apró műanyag szálak kerülhetnek a vízbe, amelyek mikroműanyagokká alakulnak.

Mikroműanyagok jelenléte és hatásai:

  1. Környezetre gyakorolt hatás: A mikroműanyagok széles körben elterjedtek a tengeri és szárazföldi ökoszisztémákban. Az állatok, például a halak, kagylók és madarak könnyen lenyelhetik őket, ami emésztési problémákat és akár halált is okozhat. Emellett a mikroműanyagok képesek különböző szennyező anyagokat (például peszticideket vagy nehézfémeket) megkötni, amelyek szintén veszélyesek lehetnek az élőlényekre.

  2. Az emberi egészségre gyakorolt hatás: Mivel a mikroműanyagok bekerülhetnek a táplálékláncba, az emberek is fogyaszthatják őket halak, kagylók, ivóvíz vagy akár só formájában. Bár az emberi egészségre gyakorolt hosszú távú hatások még nem teljesen ismertek, a kutatók aggódnak a mikroműanyagok által hordozott vegyi anyagok (például biszfenol-A, ftalátok) és azok esetleges hormonális, endokrin zavarokat okozó hatásai miatt.

  3. Légzőrendszer és levegőszennyezés: A mikroműanyagok nemcsak a vízben és a talajban találhatók meg, hanem a levegőben is. Ezek belélegezhetők, és potenciálisan károsíthatják a légzőrendszert.

Mikroműanyagok elleni lépések:

  • Tudatos vásárlás: Egyre több ország és vállalat tiltja vagy csökkenti a mikroműanyagokat tartalmazó termékek használatát. Az emberek is tudatosan választhatnak olyan termékeket, amelyek nem tartalmaznak mikroműanyagokat.
  • Környezetvédelem és újrahasznosítás: A műanyaghulladék csökkentése és megfelelő újrahasznosítása fontos lépés a mikroműanyagok szennyezésének csökkentésében.

A mikroműanyagok tehát olyan apró műanyag részecskék, amelyek széles körben elterjedtek a környezetben, és potenciálisan káros hatással lehetnek az élővilágra és az emberi egészségre.

Hogy jelölik a termékekben a mikroműanyagokat?

A mikroműanyagok jelenléte a termékekben különféle vegyi nevekkel van feltüntetve az összetevők listájában. Ha el szeretnéd kerülni a mikroműanyagokat tartalmazó termékeket, érdemes figyelni az alábbi kifejezésekre az összetevők listájában. Ezek a kémiai anyagok gyakran szilárd részecskék formájában vannak jelen a termékekben, például kozmetikumokban és tisztítószerekben:

Mikroműanyagként jelölt anyagok:

  1. Polyethylene (PE) – Polietilén
  2. Polypropylene (PP) – Polipropilén
  3. Polyethylene terephthalate (PET) – Polietilén-tereftalát
  4. Polymethyl methacrylate (PMMA) – Polimetil-metakrilát
  5. Nylon-12 és Nylon-6 – Nylon típusok
  6. Polyurethane (PUR) – Poliuretán
  7. Acrylates copolymer (AC) – Akrylát kopolimer
  8. Acrylates crosspolymer (ACS) – Akrylát keresztpolimer
  9. Polystyrene (PS) – Polisztirol
  10. Polytetrafluoroethylene (PTFE) – Teflon, egyes kozmetikumokban és ipari termékekben található


Hogyan kerülheted el a mikroműanyagokat?

  1. Figyeld az összetevők listáját: Vásárláskor mindig nézd meg a termék címkéjét, és kerüld a fenti anyagokat.
  2. Természetes alternatívák: Válassz olyan termékeket, amelyek természetes alapanyagokkal dolgoznak (pl. sószemcsék, cukor, zúzott magvak, természetes agyagok).
  3. Minősített termékek: Olyan termékeket is választhatsz, amelyek rendelkeznek környezetbarát minősítéssel (pl. "mikroműanyag-mentes" címkével).

Egyre több gyártó és ország tiltja vagy korlátozza a mikroműanyagok használatát - (HÁLA...)

PARABÉNEK:

A parabének olyan szintetikus vegyületek, amelyeket széles körben használnak tartósítószerként kozmetikumokban, bőrápolási termékekben, samponokban, és egyéb testápolási termékekben. A parabének segítenek megakadályozni a baktériumok és a gombák szaporodását, így növelik a termékek eltarthatóságát.

A leggyakoribb parabének jelölése a termékekben:

  1. Methylparaben – Metil-parabén
  2. Ethylparaben – Etil-parabén
  3. Propylparaben – Propil-parabén
  4. Butylparaben – Butil-parabén
  5. Isobutylparaben – Izobutil-parabén
  6. Isopropylparaben – Izopropil-parabén
  7. Benzylparaben – Benzil-parabén

Miért lehetnek problémásak a parabének?

A parabének hormonális zavarokat okozhatnak, mivel ösztrogénszerű hatásuk van, ami zavarhatja a szervezet hormonális egyensúlyát. Ez különösen fontos a reproduktív rendszert és a mellrák kialakulását illetően, bár az ezzel kapcsolatos kutatások még folyamatban vannak. Az aggályok miatt egyre több fogyasztó és cég kerüli a parabéneket.

Hogyan kerülheted el a parabéneket?

  1. Olvasd el az összetevőlistát: Ha olyan terméket keresel, amely nem tartalmaz parabéneket, nézd át az összetevők listáját, és kerüld a fenti neveket.
  2. "Paraben-free" (parabénmentes) címkével ellátott termékek: Egyre több gyártó kínál olyan termékeket, amelyek parabénmentesek, és ezt általában a csomagoláson is jelzik.
  3. Természetes alternatívák: Válassz olyan kozmetikumokat és bőrápolókat, amelyek természetes tartósítószereket használnak, például E-vitamint, grapefruitmag kivonatot vagy teafaolajat.

És a végére hagytam a triclosant, amit szintén megtalálhatunk a nem "natúr" fogkrémekben, mint káros anyagot.

Ugyan már 2005-ben betiltották, mint tartósítószert, ennek ellenére nedvesítő-lágyító címszóval még mindig találkozhatunk vele a kozmetikai termékekben tartósítóként, fertőtlenítőként és baktérium ölőként.
Előszeretettel alkalmazzák/ták dezodorokban és
fogkrémekben is. 
Rákkeltő dioxint, anilint és furánt tartalmazhat, mérgező és allergén. Már a Greenpeace is fellépett a teljes körő kivonása érdekében. 

Az EWG szerint a triclosan egy magas biztonsági kockázatú összetevő, mely mérgező hatássa lehet az endokrin mirigyekre. Az összetevő Japánban és Kanadában csak korlátozott mennyiségben használható a kozmetikumokban. 

Állítólag több gyártó "önként" kivonta ezt az összetevőt a termékeiből, és nem tudom, hogy most mik tartalmazzák, de egy oldalon találtam ezt, és az összetevők között ott az SLS és a triclosan is.

Ezeket itt találtam: https://kremmania.hu/osszetevok/triclosan?page=2</p>

Általában az utolsó sorban van a triclosan, megdöbbentő, de nagyon sok termékben van/volt, és ugye azért írom, hogy van/volt, mert nem tudom, hogy mostanság mi a helyzet, majd egyszer (ritkán) betévedek valahova, pl. Rossmann, viszek szemüveget, hogy az apró betűt is el tudjam olvasni, és megnézem, hogy milyen összetevők vannak.

Minden esetre, ha valaki boltban vásárolna termékeket, ezeket feltétlenül nézze meg, hogy tartalmazza-e a termék.

Én biztosan tudom, hogy semmit nem fogok már boltban vásárolni (így is nagyon kevés dolgot veszek), már javarészt házi szert használok, és majd erre is adok ötletet, ill. írom, hogy én miket.

De akkor az SLS mellé még az alábbiakat meg kell említeni, ami a kozmetikumokban alkalmazott szulfátoknak a bőrre és az egészségre gyakorolt hatását tekintve nagyon veszélyes képviselője:

tehát akkor az
SLS: Sodium Lauryl Sulfate
SLES: Sodium Laureth Sulfate
ALS: Ammonium Lauryl Sulfate
ALES: Ammonium Laureth Sulfate


Legyen ezek után a szlogenünk, hogy:

SOHA NEM A MÁRKA SZÁMÍT, HANEM AZ ÖSSZETÉTEL!


A fogkrémről "dióhéjban" ennyit. Gondoltátok volna, hogy már csak egy fogkrémben mennyi egészségre ártalmas dolog van? Persze, tudom, hogy az olvasók nagy része, vagy mindeni csak természetes összetevőjű fogkrémet használ, de ha  mégsem, akkor most biztosan váltani fog. És ez még csak a nap kezdete. Mi minden vegyi anyag kerül még kapcsolatba velünk a nap folyamán? Erről legközelebb.....és

Remélem, sikerül "jönnöm" hamarosan másik izgalmas témával - van bőven, és mindegyik fontos és figyelmet érdemlő az egészségre káros hatásával.

És akkor ugye nincs mit csodálkoznunk azon, hogy mennyi, de mennyi daganatos betegség van. 


És akkor itt egy kis érdekesség (spirituális érdeklődésű olvasóknak):  a fluorid tobozmirigyre gyakorolt hatásáról:

A tobozmirigy, mint fizikai szerv, és a "harmadik szem" (vagy a hatodik csakra) közötti kapcsolat spirituális és metafizikai értelemben sok kultúrában és hagyományban ismert. A harmadik szem, vagyis az "Ajna" csakra az intuíció, a spirituális éberség, a belső látás és a tudatosság központja. A tobozmirigy ehhez az elképzeléshez kapcsolódik, mivel a test középpontjában helyezkedik el, és a belső tudás szimbólumának tekintik.

A fluorid spirituális hatásai a tobozmirigyre (harmadik szem csakra):

  1. A tobozmirigy elmeszesedése: A fluorid képes felhalmozódni a tobozmirigyben és elmeszesedést okozni. Spirituális szempontból ez azt jelenti, hogy a tobozmirigy (vagy harmadik szem) működése gyengül, ami csökkentheti az egyén spirituális érzékenységét, intuícióját és belső látását. Az elmeszesedés gátolhatja azokat a képességeket, amelyek a spirituális megvilágosodáshoz vagy mélyebb belső tudatossághoz szükségesek. (nocsak, nocsak........)

  2. Csökkent spirituális éberség: A fluorid spirituális blokkolóként is tekinthető, amely akadályozza a harmadik szem megnyílását vagy aktiválását. Sokan úgy vélik, hogy a tobozmirigy megfelelő működése elősegíti a spirituális tapasztalatokat, mint például a tisztánlátás, a tudatosság magasabb szintjeinek elérése, vagy a mély meditációs állapotok elérését. A fluorid felhalmozódása akadályozhatja ezeket a folyamatokat.

  3. Intuíció és belső látás gyengülése: A spirituális hagyományok szerint a harmadik szem nyitott állapota fontos az intuitív képességek fejlesztéséhez. Ha a tobozmirigy elmeszesedik vagy túl sok fluoriddal telítődik, ez az intuíció gyengülését okozhatja, csökkentve az ember képességét arra, hogy mélyebb spirituális tapasztalatokat éljen át vagy jobban kapcsolódjon saját belső énjéhez.

  4. Spirituális "ébredezés" gátlása: A harmadik szem aktiválása számos spirituális gyakorlatban kulcsfontosságú lépés a magasabb tudatállapotok eléréséhez. A fluorid, mint gátló tényező, lelassíthatja vagy megakadályozhatja ezt a folyamatot, ezáltal csökkentve az egyén spirituális fejlődését vagy "ébredezését".

  5. Az energiaáramlás elzáródása: A harmadik szem csakra, mint energiaközpont, összekapcsolódik az ember belső energiájával és spirituális testével. A fluorid felhalmozódása spirituális értelemben energetikai blokkokat hozhat létre, amelyek akadályozzák az energia szabad áramlását ezen a területen, ezáltal csökkentve az egyén belső harmóniáját és spirituális kapcsolatát.

Szóval kiknek is az érdekében áll, hogy a tobozmirigyünket elmeszesítsék? (ebben az ébredő korszakban? Hát vannak csoportok, akik ezt nagyon nem szretnék)



Stílusos dekorációk © Minden jog fenntartva 2024
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el